LiStOVáNí

image

Divadelní představení s knihou v ruce, zvláštní druh scénického čtení, který velice poutavou formou předkládá divákům zcela nový zážitek z četby. Svým pojetím si klade za cíl posluchače knihou oslovit a obzvláště u žáků a studentů probudit zájem o čtení a sebevzdělávání. Snaží se být pomocníkem pedagogů a rodičů v motivaci dětí ke čtení knížek. Za šíření čtení a čtenářství má také záštitu Ministerstva školství. Za mimořádný přínos v oblasti propagace čtenářství získalo LiStOVáNí cenu Nadace Český literární fond.

 

LiStOVáNí podruhé ve Vyšším Brodě

9. 9. 2017

Letos v březnu proběhl již pošesté projekt Děti čtou dětem, kde se scházejí starší a mladší žáci právě nad stránkami knih. Jelikož loni dostali ode mě žáci 2. stupně za svou účast v projektu představení nazvané Život k sežrání, byla řada na žácích z 1.stupně. Tentokrát přijeli herci s představením anglického spisovatele Archieho Kimptona, které neslo název stejnojmenné knihy – Šmodrcha. Lukáš Hejlík přijel v doprovodu herečky Věry Hollé.

Oba herci měli i druhé představení pro starší žáky, kde se četlo z knihy Hayley Longové - Jak být holkou a Jamese Dawsona - Jak být klukem. Témata puberty a dospívání jsou diskutovaná v jakékoliv době.

LiStOVáNí poprvé ve Vyšším Brodě

LiStOVáNí poprvé ve Vyšším Brodě

LiStOVáNí je „divadelní představení s knihou v ruce, zvláštní druh scénického čtení, který velice poutavou formou předkládá divákům zcela nový zážitek z četby“.

A proč ve Vyšším Brodě? Letos v březnu proběhne již popáté projekt Děti čtou dětem, kde se scházejí starší a mladší žáci právě nad stránkami knih. Když jsem přemýšlela, jak žáky odměnit za jejich snahu nenapadlo mě nic jiného než zase „čtení“. Ale o tom, že není čtení jako čtení, nás již 10 let přesvědčuje herec Lukáš Hejlík a jeho kolegové. Proto právě na ně padla má volba. A nezklamali.

e Vyšším Brodě víc než zaujali svým „čtením“ knihy francouzského spisovatele Mikäella Olliviera Život k sežrání, knihy o hladu, pubertě, první lásce a snech. Skvělé představení Lukáše Hejlíka, Petry Bučkové a Alana Novotného. A já věřím, že jsme se neviděli naposledy.

Celý článek