LiStOVáNí

image

Divadelní představení s knihou v ruce, zvláštní druh scénického čtení, který velice poutavou formou předkládá divákům zcela nový zážitek z četby. Svým pojetím si klade za cíl posluchače knihou oslovit a obzvláště u žáků a studentů probudit zájem o čtení a sebevzdělávání. Snaží se být pomocníkem pedagogů a rodičů v motivaci dětí ke čtení knížek. Za šíření čtení a čtenářství má také záštitu Ministerstva školství. Za mimořádný přínos v oblasti propagace čtenářství získalo LiStOVáNí cenu Nadace Český literární fond.

LiSTOVáNí ve Vyšším Brodě již dnes

11. 4. 2018

Pokud nevíte, co s dnešním večerem, přijďte se začíst do knihy Fredrika Backmana ústy Lukáše Hejlíka. V městské knihovně ve 20 hodin. Jste srdečně zváni

Pozvánka na další LiStOVáNí

11. 4. 2018

Fredrik Backman (autor knihy Muž jménem Ove) vtipně stírá všechny úzkosti a nedostatky rodičů jednadvacátého století v půvabné knize plné upřímných obav a nepodmíněných vyznání lásky, která zasáhne srdce všech rodičů, a to dokonce i těch budoucích, potencionálních.

Poprvé bude v LiStOVáNí účinkovat jen jeden herec; Lukáš Hejlík je stejného věku jako Fredrik Backman a má stejně starého syna.

Městská knihovna 11. dubna od 20 hodin.

LiStOVáNí podruhé ve Vyšším Brodě

9. 9. 2017

Letos v březnu proběhl již pošesté projekt Děti čtou dětem, kde se scházejí starší a mladší žáci právě nad stránkami knih. Jelikož loni dostali ode mě žáci 2. stupně za svou účast v projektu představení nazvané Život k sežrání, byla řada na žácích z 1.stupně. Tentokrát přijeli herci s představením anglického spisovatele Archieho Kimptona, které neslo název stejnojmenné knihy – Šmodrcha. Lukáš Hejlík přijel v doprovodu herečky Věry Hollé.

Oba herci měli i druhé představení pro starší žáky, kde se četlo z knihy Hayley Longové - Jak být holkou a Jamese Dawsona - Jak být klukem. Témata puberty a dospívání jsou diskutovaná v jakékoliv době.

LiStOVáNí poprvé ve Vyšším Brodě

LiStOVáNí je „divadelní představení s knihou v ruce, zvláštní druh scénického čtení, který velice poutavou formou předkládá divákům zcela nový zážitek z četby“.

A proč ve Vyšším Brodě? Letos v březnu proběhne již popáté projekt Děti čtou dětem, kde se scházejí starší a mladší žáci právě nad stránkami knih. Když jsem přemýšlela, jak žáky odměnit za jejich snahu nenapadlo mě nic jiného než zase „čtení“. Ale o tom, že není čtení jako čtení, nás již 10 let přesvědčuje herec Lukáš Hejlík a jeho kolegové. Proto právě na ně padla má volba. A nezklamali.

e Vyšším Brodě víc než zaujali svým „čtením“ knihy francouzského spisovatele Mikäella Olliviera Život k sežrání, knihy o hladu, pubertě, první lásce a snech. Skvělé představení Lukáše Hejlíka, Petry Bučkové a Alana Novotného. A já věřím, že jsme se neviděli naposledy.

Celý článek